Ta strona korzysta z plików cookies, zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Psychoterapia młodzieży

Okres dojrzewania stawia przed dziećmi wiele wyzwań. Psychoterapia młodzieży zapewnia wsparcie emocjonalne oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z dorastaniem. Współcześni nastolatkowie często mierzą się z przewlekłym stresem, lękiem szkolnym lub zaburzeniami jedzenia. Poradnia psychologiczna to miejsce, w którym zmierzysz się z życiowymi trudnościami – niezależnie od wieku. Psychologowie oferują pomoc dla dojrzewających osób i przeprowadzają sesje w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. 

Poradnia psychologiczna dla młodzieży

Jesteś rodzicem nastolatka, który przechodzi trudny okres? Poradnia psychologiczna dla młodzieży w Poznaniu służy pomocą osobom, które wkraczają w dorosłe życie. Spotkania mają na celu zrozumienie przez młodych ludzi ich emocji i zachowań. Tutaj stawia się czoła codziennym zmartwieniom, lękowi szkolnemu, kompleksom lub zaburzeniom jedzenia. Spotkania z psychologiem mogą prowadzić do wzmocnienia odporności psychicznej oraz wdrożenia nowych nawyków. Wizyta w gabinecie nie musi być spowodowana konkretnym problemem. Nasza poradnia jest otwarta dla każdego nastolatka, który chciałby rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne. 

Pomagamy walczyć z lękiem i stresem wśród uczniów

Szkoła stawia przed nastolatkami wiele wyzwań. Uczniowie zmagają się ze stresem, przemęczeniem oraz presją na najlepsze wyniki w nauce. Funkcjonowanie w takim systemie nie jest łatwe. Z pomocą przychodzi psychoterapia dla młodzieży z lękiem szkolnym. Psycholog przedstawia szereg narzędzi do radzenia sobie z problemami. W poradni można zmierzyć się z emocjami i przepracować swoje traumy. Gabinet psychologiczny oferuje psychoterapię dla osób w każdym wieku. 

Terapia zaburzeń odżywiania

Problemy z jedzeniem często mają swój początek w okresie szkolnym. Do najczęściej występujących zaburzeń zaliczamy anoreksję, bulimię oraz kompulsywne objadanie się. Jeśli zaobserwowałeś niepokojące zachowania u swojego dziecka, warto sięgnąć po pomoc w poradni psychologicznejPsychoterapia dla młodzieży z zaburzeniem jedzenia w Poznaniu pomaga zidentyfikować lęk szkolny, nieodpowiednie myśli oraz przekonania. Forma spotkań jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. 

Psychoterapia dla młodzieży w Poznaniu

Zastanawiasz się, jak pomóc nastolatkowi? Psycholog dla młodzieży w Poznaniu może pomóc uporać się z lękiem, zaburzeniami jedzenia i wieloma innymi problemami. Gabinety psychologiczne oferują wsparcie klientom w każdym wieku. Sesje w poradni często niwelują niepokój i podnoszą komfort życia. Psychoterapeuta lub psycholog stawia diagnozę i dopasowuje terapię do potrzeb dziecka.