Ta strona korzysta z plików cookies, zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Psychoterapia

Nasza oferta psychoterapeutyczna

Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla singli
Psychoterapia młodzieży
Psychoterapia indywidualna dorosłych
Psychoterapia partnerska
Konsultacja online
Coaching
Badanie osobowości testem MMPI-2

Iść albo nie iść do psychoterapeuty

W naszym zespole rozumiemy psychoterapię jako drogę w głąb siebie. Podczas tej podróży towarzyszymy naszym pacjentom i wspieramy ich w lepszym rozumieniu tego, z czym się mierzą. W Gabinecie Psychoterapii Droga oferujemy przede wszystkim psychoterapię psychodynamiczną, ale współpracujemy także z terapeutami integratywnymi. Uważamy, że ten sposób rozumienia świata i życia wewnętrznego człowieka jest nam najbliższy. Takie ujęcie zakłada, że człowiek nieświadomie odtwarza schematy ważnych relacji i sposobów radzenia sobie. Nierzadko powtarzane wzorce powodują cierpienie i niezadowolenie z własnego życia. W takiej sytuacji pomocna może się okazać psychoterapia. Często osoby szukające pomocy w naszym gabinecie doświadczają niepokoju związanego z rozpoczęciem tego procesu. Dylemat, który za Szekspirem można przedstawić jako „Iść, albo nie iść” jest elementem każdej drogi w stronę rozwoju. Droga w głąb siebie często nie należy do łatwych. Czasami pojawia się nadzieja, że psychoterapeuta już po pierwszym spotkaniu da nam jakąś radę i objawy ustąpią — z doświadczenia wynika, że bardzo rzadko jest to możliwe. Dlatego uważamy, że długoterminowa praca i relacja oparta na empatii jest drogą, którą chcemy wspólnie podążać z naszymi pacjentami.

  • Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla singli

    Zapraszamy do udziału w grupie terapeutyczno-rozwojowej dla singli. Planowany termin, to środy od 19:30 do 21:30. Koszt spotkania, to 100 zł. Udział w grupie jest możliwy po odbyciu jednorazowej konsultacji wstępnej.

  • W psychoterapię młodzieży włączeni są również rodzice albo opiekunowie. Spotkania psychoterapeutyczne dostosowane są do poziomu rozwojowego nastolatka. Praca z młodzieżą oparta jest na budowaniu relacji poprzez stworzone bezpieczne warunki (stałe miejsce, czas, terapeuta), rozmowę, czy zabawę.

  • Tradycyjna forma spotkań w gabinecie psychoterapeutycznym w Poznaniu w okolicy ronda Kaponiera. Daje to możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu i bezpiecznej relacji terapeutycznej. Dbamy o to, abyś poczuł się jak najlepiej zrozumiany. A techniki były jak najlepiej dopasowane do zgłaszanych trudności.

  • Celem terapii jest zazwyczaj poprawa komunikacji, konstruktywniejsze rozwiązywanie konfliktów, wyrażanie uczuć, zwiększenie bliskości, bądź rozstanie się w jak najłagodniejszej formie. Warunkiem koniecznym do efektywności terapii jest chęć obojga małżonków, czy partnerów do podjęcia współpracy z terapeutą.

  • Forma terapii online to wyjście naprzeciw oczekiwaniom osób znajdujących się za granicą czy w terenach podmiejskich, gdzie jest to jedyna opcja leczenia. Również osoby z dużych miast często wybierają taką możliwość ze względu na oszczędność czasu i wygodę rozmowy we własnym domu.

  • Coaching to towarzyszenie danej osobie w procesie skłaniającym do myślenia i inspirującym do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału. To pewnego rodzaju interaktywny proces rozwoju, którego celem jest odkrywanie i kształtowanie talentów oraz umiejętności danej osoby.

  • Test MMPI-2 to obszerny kwestionariusz, pozwalający zbadać strukturę osobowości badanej osoby. Umożliwia stworzenie profilu osobowości. Na jego podstawie można zdiagnozować występujące zaburzenie lub chorobę, a także z pewnym prawdopodobieństwem określić jakich tendencji w zachowaniu osoby badanej można się spodziewać. Test warto wykonywać w trakcie diagnozy.