Ta strona korzysta z plików cookies, zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Psychoterapia partnerska

Kryzys nie musi oznaczać końca relacji. Psychoterapia partnerska może być dobrym rozwiązaniem dla par w fazie rozstania lub po zdradzie. Spotkania z terapeutą pomagają zbudować zdrową i silną więź pomiędzy partnerami. Szczere rozmowy w towarzystwie specjalisty często stanowią ostatnią deskę ratunku przed rozpadem relacji. W naszym gabinecie pracujemy między innymi nad poprawą komunikacji oraz jasnym wyrażaniem swoich oczekiwań. Terapia dla par w Poznaniu może być formą walki z trudnościami w związku.

Praca nad związkiem po zdradzie

Niespodziewana zdrada powoduje bardzo trudne uczucia, ból emocjonalny oraz utratę zaufania do bliskiej osoby. W tym wypadku psychoterapia partnerska może okazać się niezastąpiona. Spotkania z terapeutą umożliwiają przepracowanie emocji i dokładne zrozumienie zaistniałej sytuacji. Jeśli partnerzy pragną kontynuować związek, ważnym krokiem jest przebaczenie i zbudowanie nowych fundamentów relacji. Proces ten wymaga zaangażowania obu osób oraz bardzo często – przewodnictwa. Terapia po zdradzie skupia się również na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych oraz rozwiązywaniu konfliktów. Dzięki tej wiedzy małżeństwa w fazie rozstania mogą zawalczyć o wspólną szczęśliwą przyszłość. 

Kryzys w długoletniej relacji – jak sobie z nim poradzić?

Długoletnie związki są narażone na rozmaite kryzysy. Niektóre z nich wynikają z braku komunikacji, odmiennych oczekiwań, a także problemów finansowych. Psychoterapia partnerska daje przestrzeń na konstruktywną rozmowę i ocenę sytuacji. Psychoterapeuta lub psycholog pomaga w lepszym wyrażaniu swoich uczuć i potrzeb. W gabinecie pary zaznajamiają się z konkretnymi narzędziami, które ułatwiają radzenie sobie z codziennymi trudnościami. Dzięki temu partnerzy w fazie rozstania mogą wdrożyć nawyki mające pozytywny wpływ na ich relację. Ważne, aby klienci byli otwarci i zaangażowani w proces terapii. Z pomocą specjalisty można odbudować wiele związków w kryzysach wywołanych zdradą lub zaniedbaniem. 

Psychoterapia w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze

Chciałbyś wzmocnić relację z ukochaną osobą? Czasami warto sięgnąć po profesjonalną pomoc na terapii par. Gabinety psychologiczne to miejsca, w których możesz poczuć się w pełni swobodnie. Wykształcenie i doświadczenie pozwala specjalistom trafnie ocenić sytuację partnerów w fazie rozstania. Psychoterapia partnerska w Poznaniu jest rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z problemami w związku.